Kızıldere'de Gözaltı! PDF Yazdır e-Posta
Aciklamalar - Aciklamalar
Pazar, 10 Ekim 2010 15:32
9 Ekim 2010 Cuma günü Gençlik Federasyonu üyesi Hünkar Derya Güneş, Kızıldere Köyünde gözaltına alındı! Pazartesi günü Gençlik Federasyonunun köyde yapacağı "Dev-Genç'in 41.Yılını Kutlama" gününün hazırlıkları için köyde bulunan arkadaşımız, köy muhtarı Emrullah Aslan'ın evindeyken jandarmanın kimlik kontrolüne maruz kaldı ve daha sonra zorla, farklı bir konudan savcılık ifadesi eksik olduğu bahane edilerek gözaltına alındı. Bahsedilen konuda ifadesinin olmasına rağmen "düşüm yapılmamış" denilerek keyfi bir şekilde halen gözaltında tutulmaktadır.
Jandarmanın tüm çabaları Kızıldere'de yapılacak etkinliği engellemek içindir. Sadece bu gözaltıyla sınırlı değildir yaptıkları. Daha önce de köye giden Dev-Gençlilerle görüştüğü için köyün gençlerini jandarma karakola çağırmış ve ne konuştuklarını sorup tehdit etmişlerdir. 2 gün önce de Kızıldere köyünden iki üniversite öğrencisi arkadaşımızın ailelerini arayarak "Eğer onlarla birlikte köye gelirse geldiğinde tutuklayacağız onu" demişlerdir.
Ayrıca Belediye Başkanının eşiyle görüşüp bizi köye almayacaklarını etkinlik yaptırmayacaklarını o yüzden bizimle ilgilenmemelerini söylemişler. Tüm bunlar korkularının ne kadar büyük olduğunu gösteriyorlar. Evet korkuyorlar. Mahirler'den korkuyorlar. Bizden korkuyorlar. Kızıldere'lilerden, halktan korkuyorlar. Korkularını büyütmeye devam edeceğiz!
Baskılar Bizi Yıldıramaz!
Mahir'den Dayı'ya Dev-Genç 41.Yılında!
Yaşasın Dev-Genç, Yaşasın Dev-Gençliler!
GENÇLİK FEDERASYONU