DHKC, Açıklama: 404, Tarih: 7 Şubat 2013 PDF Yazdır e-Posta
Aciklamalar - Aciklamalar
Perşembe, 07 Şubat 2013 12:15

Tarih: 7 Şubat 2013  /  Açıklama: 404

Basın Emekçilerine ve Halkımıza Duyurulur!

1 Şubat 2013 tarihinde Feda Savaşçımız Alişan Şanlı tarafından dünya halklarının baş düşmanı Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği’ne düzenlenen Feda eyleminde ölen güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu ve Gazeteci olduğu söylenen Didem Tuncay hakkında halkımızı bilgilendirmek istiyoruz.

 

1-      Ölen güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu, 20 yıl boyunca Amerika’ya hizmette kusur etmeyen bir halk düşmanıdır. Kimse “vatanını, milletini seven, gariban güvenlik görevlisi” demagojisi yapmasın. “Vatanı’nı milletini seven” hiç kimse kendi ülkesinin vatandaşı olmaktan çıkıp Amarikan vatandaşı olmaz. Çoluğunu çocuğunu vatanında yetiştirmek varken Amerika’ya göndermez... İşte Amerikan uşaklarının vatan sevgisi bu kadardır. Vatan için ölünür. TOPRAKLARIMIZIN 35 MLİYON METREKARESİNİ İŞGAL EDEN AMERİKAYA UŞAKLIK YAPANLAR VATANSEVER OLAMAZ.

2-      THKP-C’den Devrimci Sol’a, Devrimci Sol’dan DHKP-C’ye 43 yıllık tarihimiz boyunca dost da, düşman da çok iyi bilir ki, her eylemimizde halka ve doğrudan sorumlu olmayan kişilere zarar vermemek için kılı kırk yaran hassasiyet gösterilmektedir. Elçilik eyleminde de personel kapısının seçilmesi bu hassasiyetin göstergesidir. Ancak tüm hassasiyetimize rağmen hiç bir şekilde hedefimiz olmayacak gazeteci olduğu söylenen Didem Tuncay da eylemde yaralanmıştır. İstemeyerek neden olduğumuz bu yaralanmadan dolayı Didem Tuncay’dan,  ailesinden, halkımızdan ve basın emekçilerinden özür diliyoruz. Didem Tuncay’ın bir an evvel sağlığına kavuşmasını istiyoruz.

3-      Didem Tuncay ve Ailesinin kabul etmesi durumunda tüm hastane masraflarını karşılayacağımızı belirtmek istiyoruz.

Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi


Ana sayfa